banner

    Ścieżki przyrodnicze w Czarnorzekach i okolicy biegną przez bardzo atrakcyjne pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i historycznym tereny. Każda z nich jest dobrze oznakowana a na poszczególnych trasach umieszczone są tablice informacyjne opisujące bogactwo fauny i flory danego terenu oraz miejsca, na które należy zwrócić szczególną uwagę.
 

Mapa poglądowaStrzelnica – Prządki


Długość ścieżki to ok. 1.4 km. Początek ścieżki znajduje się obok kościoła w Czarnorzekach 2 (na wschód od Rezerwatu Prządki 4). Prowadzi ona głównie przez teren rezerwatu skalnego Prządki.

przadki

kowalik

ZawilceCzarnorzeki – Dział


Długość ścieżki to ok.1.5 km. Początek ścieżki i jej koniec znajdują się obok kościoła w Czarnorzekach 2 (na wschód od rezerwatu Prządki). Prowadzi ona do punktu widokowego znajdującego się na Dziale 3 (515 m n.p.m.), z którego roztacza się przepiękny widok na Doły Jasielsko - Sanockie i Beskid Niski.

obok kościoła

Punkt widokowy

Punkt widokowy

Punkt widokowy


Strzelnica – Sucha Góra


Długość ścieżki to ok. 2 km. Początek ścieżki znajduje się obok kościoła w Czarnorzekach 2 (na wschód od rezerwatu Prządki). Prowadzi ona na szczyt Suchej Góry (585 m n.p.m.), na którym znajduje się wieża przekaźnikowa 1. Podczas wędrówki możemy podziwiać stare sztolnie i jaskinie, w których żyją nietoperze. Przy trasie znajduje się także pomnik przyrody „Źródełko Mieczysław”.

Wieża

Wieża

Myszołów

Wieża

Wieza

Wieza

Bieszczady

Zamek Kamieniec – Prządki


Długość ścieżki  to ok. 1.5 km.  Początek ścieżki znajduje się obok parkingu pod Prządkami i prowadzi do ruin zamku Kamieniec 6.

las

las

dzięcioł

las

Strumyk

las


Przy Zamku Kamieniec


Początek ścieżki i jej koniec znajdują się obok ruin zamku Kamieniec 6. Możemy tutaj zobaczyć m.in. stanowisko do czynnej ochrony płazów, skupisko daglezji (pomnik przyrody) oraz mogiłę zbiorową ofiar epidemii cholery.

zamek

zamek

zamek

zamek

zamek

       
top  mail  print       

   
 
     Copyright © 2016 1art.com.pl